Zajęcia o sprycie i odwadze – grupa Kotki odwiedziła bibliotekę

Data publikacji: 01/12/2023

W piątek 1 grudnia porozmawialiśmy sobie o odwadze i sprycie. Spotkaliśmy się z pięciolatkami z grupy Kotki z Przedszkola Miejskiego.

Czy ktoś z Was spodziewałby się, że można być odważnym jak… mysz? My na pewno nie, ale po lekturze książki “Mysz, która chciała być lwem” przekonaliśmy się, że te małe stworzenia potrafią być nie tylko odważne ale też sprytne!

Poznaliśmy historię myszy, która całe swoje życie mieszkała na afrykańskiej sawannie, codziennie zmagając się ze swoim małym rozmiarem, który utrudniał zdobycie przyjaciela. Uznała jednak, że prawdziwą renomę w afrykańskiej dziczy wiedzie lew! Dlatego warto wzorować się siłą króla puszczy – wszystko po to, by zdobyć szacunek innych zwierząt.
Jak skończyła się ta historia? Zapraszamy do wypożyczania książki Rachel Bright.

Drugą lekturą tego spotkania był “Gruffalo” Julii Donaldson. Mimo że tytuł książki wskazuje na to, że jej główny bohater będzie miał na imię Gruffalo, wcale tak nie było. Bohaterką książki była sprytna mysz, która nie dała się nabrać napotkanym podczas spaceru w lesie zwierzakom, które chętnie spałaszowałyby myszkę na obiadek!
Ale kim tak naprawdę był Gruffalo? Ha, dowiecie się, kiedy sięgniecie po tę książkę 🙂

Dziękujemy za miłą wizytę! Do zobaczenia w bibliotece!