Zajęcia literackie z grupą Słoneczka

Data publikacji: 09/12/2023

W piątek 8 grudnia odbyło się kolejne spotkanie z przedszkolakami. Tym razem gościły u nas sześciolatki z grupy Słoneczka, z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Mszczonowie.

Dzieci poznały dwie cudowne książki, które już kilkukrotnie mieliśmy okazję przedstawiać wśród przedszkolaków, a i stali mali czytelnicy mogą je znać:
– Mysz, która chciała być lwem; R. Bright
– Gruffalo; N. Donaldson.

Bohaterkami obu tych krótkich opowieści były myszy.
Mysz, która chciała być lwem, chciała tak naprawdę zdobyć przyjaciela. Kto na wielkiej sawannie zdobył się na to, by zostać jej dobrym kumplem? Nie powiemy, ale zachęcamy do przeczytania tej historii – zabawnej, a przede wszystkim z dobrym zakończeniem i nauką, że najważniejsze to nie być silnym, ale mieć wielkie serce.
Z kolei mysz. którą poznaliśmy w “Gruffalo”, to mała twardzielka. Nie boi się, że zostanie czyimś obiadem podczas przechadzki w lesie! Ale tu poznajemy jej spryt, bujną wyobraźnię i…. Gruffalo. Bo co to takiego “Gruffalo”?
Również zachęcamy do wypożyczenia tej opowieści!

Dziękujemy za wizytę. Słoneczka zapraszamy nie tylko całą grupą, ale też indywidualnie z opiekunami. Do zobaczenia!