Mała książka – wielki człowiek!

20 października 2023 @ 08:00 - 31 grudnia 2024 @ 23:30

Kolejna edycja projektu “Mała książka – wielki człowiek” dla dzieci w wieku przedszkolnym

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu “Mała książka – wielki człowiek”, skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat).

Wpadnijcie do naszej biblioteki i poznajcie zwariowanego Krasnala w czerwonej czapce! On już na dobre wprowadził się do działu dla dzieci. Wszystko po to, żeby zwrócić Waszą uwagę na kampanię Mała książka – wielki człowiek, która już od wielu lat propaguje czytelnictwo wśród przedszkolaków 🙂

Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Aby zdobyć Dyplom Małego Czytelnika należy:
1. Być w wieku przedszkolnym 😉
2. Mieć lub założyć konto w bibliotece.
3. Zapisać się do akcji i otrzymać książkę “Krasnal w czerwonej czapce” w prezencie.
4. Wypożyczać książki i zbierać naklejki (Tylko 10! :))
5. Wymienić kartę wypełnioną naklejkami na dyplom oraz drobne upominki.
I oczywiście rozwijać pasję do czytania 🙂
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym do zapoznania się z krasnalem i wzięcia udziału w akcji 🙂

Start:
20 października 2023 @ 08:00