Warsztaty Mikołajkowe z Moniką Sawicką

Data publikacji: 13/12/2022

We wtorek 13 grudnia w naszych bibliotekach zapanowała prawdziwa świąteczna atmosfera. Tego dnia w obu naszych placówkach odbyły się Warsztaty Mikołajkowe, które poprowadziła Monika Sawicka – pisarka powieści obyczajowych, związana z Łodzią dziennikarka.

Pani Monika zjawiła się najpierw w Osuchowie. Do naszej filii bibliotecznej przyjechały dzieci z klasy „0” ze Szkoły Podstawowej w Piekarach. Prowadząca rozpoczęła zajęcia od prezentacji dotyczącej wszystkich ważnych świątecznych kwestii – prezentów pod choinkę, potraw wigilijnych, adwentu, a także samej postaci Świętego Mikołaja. Dzieci odśpiewały również piosenki świąteczne i kolędy, m.in. „Przybieżeli do Betlejem”. Był też quiz z świątecznymi zagadkami oraz część warsztatowa z zagadkami, kolorowankami i innymi zadaniami.

Podobnie wyglądały warsztaty w bibliotece w Mszczonowie. Pierwsza grupa, która nas odwiedziła to uczniowie ze szkoły podstawowej pod opieką Pani Jolanty Urbaniak. Mieli okazję wysłuchać ciekawej opowieści o zwyczajach świątecznych, później zaś rozwiązywali krzyżówki i quizy o tematyce świątecznej. Druga grupa to przedszkolaki z przedszkola Smerfoandia. Podobnie jak starsi koledzy spędzili bardzo miło czas słuchając opowieści, śpiewając kolędy. Zwieńczeniem warsztatu były krótkie zajęcia plastyczne. Warsztaty wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój, a my pośpiewywałyśmy kolędy razem z naszymi gośćmi.

Dziękujemy i życzymy wszystkim Wesołych Świąt!