To się musiało powieść! Noc Bibliotek za nami

Data publikacji: 04/10/2022
Zgodnie z hasłem tegorocznej odsłony to się musiało powieść… i się powiodło!
Zaczęliśmy o godzinie 17:00 warsztatami manualnymi. Grupa dzieci i młodzieży udała się do swojej sali na zajęcia z malowania koszulek. Pod czujnym okiem Pani Natalii namalowali swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Na dziecięcych t-shirtach pojawił się m. in. Harry Potter, Scooby Doo, Robin Buckley z serialu Stranger Things oraz bohaterka książki “Rebel Robin”.
Natomiast grupa dorosłych wraz z prowadzącą warsztaty Panią Kamilą Szeligą zaplotła cuda z makramowych sznurków. Podczas półtoragodzinnych warsztatów powstały przepiękne breloki, nawiązujące do jesiennej aury i kolorowych liści. Efekty możecie podziwiać na zdjęciach w znajdującej się pod tym tekstem galerii.
Tuż po warsztatach rozpoczęło się spotkanie z Tomaszem Kieresem, autorem polskich powieści obyczajowych i romantycznych. Rozmowę poprowadziła Karolina Karasińska, która wyciągnęła od autora kilka sekretów – skąd czerpie inspiracje na swoje historie, jak wygląda warsztat pracy autora, dlaczego muzyka odgrywa ważną rolę w jego życiu, i wiele innych. Jeśli nie byliście na spotkaniu, nic straconego – zapraszamy do obejrzenia nagrania ze spotkania, które znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.
Natomiast w tym samym czasie najmłodsza część ekipy oddała się kinowej uczcie z filmem niespodzianką. W związku z udziałem w ogólnopolskiej Nocy Bibliotek 2022 zarejestrowane biblioteki otrzymały od organizatorów dostęp do filmu towarzyszącego tegorocznej akcji – Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica w wersji z polskim dubbingiem oraz z ukraińskim lektorem. To familijny film przygodowy o parze młodych detektywów, ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci Martina Widmarka, ilustrowanych przez Helenę Willis: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (polecamy całą serię!).
Dodatkowo przez cały czas czekały na was: Movie Kafejka, wystawa Przeniesione na ekrany oraz zabawa Dopasuj tytuł do okładki.

Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji!
A tymczasem szykujemy dla Was kolejne atrakcje. Do zobaczenia w bibliotece!