Światy wzniesiemy nowe. DKK “Po godzinach”.

Data publikacji: 08/11/2023

Szukamy swojego miejsca na ziemi od zarania dziejów, zastanawiamy się kim jesteśmy i czego tak naprawdę chcemy. Być może to właśnie kieruje ludźmi którzy tworzą nowe społeczności, w których chcieliby żyć zgodnie ze swoimi zasadami i wartościami. Czy jednak można uciec od świata, będąc jednocześnie jego nierozerwalną częścią? Czy dziś możemy żyć w zgodzie z naturą, być samowystarczalni, hermetycznie zamknięci w społeczności? Być może nasza utopijna wizja życia gdzieś na końcu świata wcale nie jest możliwa do zrealizowania, bo zawsze będziemy musieli komuś lub czemuś się podporządkować? Na ile w tym wszystkim możemy stawiać na jednostkę i jej potrzeby, a na ile na potrzeby całej społeczności? Na te i inne pytania próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na ostatnim spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki „Po godzinach”, po przeczytaniu książki „Światy wzniesiemy nowe”. Na kolejne spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych już 5 grudnia o godzinie 17:00. Tematów do rozmowy dostarczy nam lektura książki „Czuła przewodniczka” Natalii de Barbaro.