Sprawa jest, taka a taka… Poczytamy dziś Robaka

Data publikacji: 10/04/2024

We wtorek 9 kwietnia odbyło się kolejne superspotkanie z przedszkolakami z Oddziału przedszkolnego w Osuchowie oraz z świetnymi lekturami.
Chwilę po godzinie 10:00 rozpoczęliśmy literackie wędrówki po drzewie rodowym… robaków, wykorzystując do tego “Wielką księgę robali”, która zafascynowała nas wieloma ciekawostkami na temat życia najmniejszych żyjątek naszego otoczenia. Czy wiedzieliście na przykład jak rozmawiają ze sobą mrówki? Albo co ma ze sobą wspólnego słoń i motyl? Dlaczego ćmy lecą do światła? Albo ile “rogów” ma tak naprawdę ślimak (oczywiście chodzi nam o jego czułki!)? Informacji było co nie miara, a świat owadów zafascynował dzieci na tyle, by posłuchać jeszcze jednej opowieści, tym razem autorstwa Julii Donaldson:”Superrobak”.
Więc go poznaliśmy – niesamowitego ogrodowego superbohatera, który nie potrzebuje żadnych owadzich odnóży, bo jest zwyczajnie… superdżdżownicą! Ale, ale… co, jeśli na Superrobaka zapoluje Jaszczurodziej i jego pomagier Wroniec? A, nie powiemy, ale zachęcamy gorąco do przeczytania tej lektury!

A dzieciom dziękujemy za udział w zajęciach – kolejne już w maju. Do zobaczenia!