Prawo Marcina – zapraszamy na spotkanie z Marcinem Kruszewskim!

Data publikacji: 08/04/2024

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Marcinem Kruszewskim – twórcą popularnego profilu @PrawoMarcina.

Spotkanie odbędzie się w piątek 26 kwietnia o godzinie 16:00 w placówce Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie, ul Szkolna 3.

Książka „Prawo Marcina. Znaj swoje prawa w szkole” to przewodnik po szkolnej legislacji. Pomoże uczniom, rodzicom i nauczycielom poznać zasady szkolnej gry i wspólnie tworzyć małą lokalną demokrację.

Podczas lekcji skonfiskowano Twój telefon? Nauczycielka od fizyki każe Ci wyciągnąć kolczyk z nosa pod groźbą uwagi? A może z powodu gadania na lekcji ukarano Cię jedynką z matmy? Być może nie wiesz, ale nic z tego nie jest legalne! Marcin Kruszewski, prawnik i twórca profilu Prawo Marcina, nie pozwoli, by brak wiedzy wpakował Cię w kłopoty. A wszystko to w przystępnej i zrozumiałej formie, dalekiej od podręcznikowego stylu, który znasz ze szkolnej ławki.

Nieważne, czy jesteś uczniem, nauczycielem czy rodzicem — ta książka na pewno przyda się przy najbliższej klasowej dyskusji!

Jeśli powyższy opis Was nie przekonał, może te dwie opinie zmienią Wasze zdanie:

Ta książka ma szansę zakopać pokoleniową przepaść. Drodzy Dorośli – czytajcie, słuchajcie i oglądajcie Marcina Kruszewskiego! – Adam Bodnar, były Rzecznik Praw Obywatelskich i Minister Sprawiedliwości

To jest książka, która powinna trafić do każdej szkolnej biblioteki. Dziękuję Marcinowi Kruszewskiemu za „Prawo Marcina”! – Marek Michalak, były Rzecznik Praw Dziecka i kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

O autorze:
Marcin Kruszewski – prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, twórca największego profilu prawniczego w Polsce, na którym codziennie opowiada o prawach ucznia. TikToker roku 2023 wg. See Blogers. W ostatnich dwóch latach jego konto było najszybciej rozwijającym się profilem na platformie. W młodości był tym uczniem, który wykłócał się z nauczycielem, czy można mu zabrać telefon; dziś wspiera młodzież w walce o ich prawa w domu i w szkole.