Pirackie przygody z Bolkiem i Lolkiem. Tydzień Czytania Dzieciom

Data publikacji: 13/06/2023

Każdy z dorosłych już dzieci na pewno kojarzy tę epicką dwójkę bohaterów – Bolka i Lolka. To właśnie ta powstała w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej animacja rozśmieszała dzieci przez wiele lat. We wtorek 6 czerwca sięgnęliśmy z przedszkolakami z Osuchowa po wersję książkową tej bajki. “Bolek i Lolek i piracka przygoda” Justyny Bednarek to bajka nie tylko o przeżywaniu przygód i potędze wyobraźni, ale też o odnalezieniu w sobie odwagi, by stawić czoła nieznanemu.
Bawiliśmy się świetnie, następnie nasi uczestnicy wcielili się w morskich korsarzy i razem udaliśmy się w długi rejs – zabawa polegała na wiosłowaniu podczas sztormu. Co więcej, morska podróż odbyła się w murach biblioteki 😉

Zajęcia zakończyliśmy obejrzeniem fragmentów “Bolka i Lolka” oraz pracą plastyczną – dzieci wykonały własne rysunki piratów.

Spotkanie odbyło się w ramach XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który odbył się w dniach 1-7 czerwca.

Przed nami ostatnie spotkanie z Oddziałem Przedszkolnym z Osuchowa – spotkamy się w bibliotece we wtorek 20 czerwca. Ach, zazdrościmy wam zbliżających się 2-miesięcznych wakacji!