Oswoiliśmy ciemność – zajęcia z grupą Motylki

Data publikacji: 19/12/2019

W pierwszy poniedziałek grudnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Czytające przedszkole”. Tym razem w zajęciach bibliotecznych uczestniczyły dzieci z grupy „Motylki”.

Pani Kasia przygotowała książki specjalnie z myślą o zimowych ciemnościach: „Awarię elektrowni” oraz nasz klasyk – „Czarną książkę”. Te dwie lektury pozwoliły zobaczyć, czy to rzeczywiście prawda, że dzieci boją się ciemności. Strach się bać? W tym przypadku absolutnie odwrotnie – Pani Kasia sprawiła, że dzieci ciemnością były wprost oczarowane – oraz tym, co się w tej ciemności kryje.

Nie zabrakło również zabawy w cienie. Wiadomo, cienie mają to do siebie, że przyjmują różne kształty, a zadaniem 5-latków było odgadnięcie, co dana forma cienia przypomina.

Miasto nocą potrafi być piękne i tajemnicze, zgodzicie się? My postanowiliśmy zrobić własne, rozświetlone światełkami kolorowe miasteczko. Dzieci pomalowały kartoniki z okienkami swoimi ulubionymi kolorami, złożyły papierowe budyneczki. Ostatnim etapem było podłączenie małej elektrowni – tu przydały si nasze biblioteczne cotton ballsy. Jeśli chcecie zobaczyć efekty prac, zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

Ciemność nie jest straszna, skrywa za to wiele tajemnic, i w tym tkwi całe jej piękno. Po tym spotkaniu możemy śmiało stwierdzić, że dzieci całkowicie ją oswoiły.