O sprycie i odwadze – zajęcia z przedszkolakami z Osuchowa

Data publikacji: 08/11/2023

Zajęcia, które odbyły się we wtorek 6 listopada w naszej filii w Osuchowie dotyczyły sprytu i odwagi, które zostały ukazane w dwóch świetnych opowieściach: „Mysz, która chciała być lwem” R. Bright oraz „Gruffalo” J. Donaldson.

Bohaterką pierwszej historii była mysz, która nie miała łatwego życia. Myszka chciałaby zostać zauważona, lecz jej rozmiar jak dotąd okazywał się być całkiem dużym problemem. Jedynym zwierzęciem, który może jej pomóc jest wielki i groźny lew. Zbiera się na odwagę i prosi go o lekcje ryczenia. Okazuje się, że siła wcale nie musi tkwić w rozmiarze…
Jak skończyła się ta bajka? Zapraszamy do wypożyczenia książki.

Drugą z lektur był znany w wielu krajach na całym świecie „Gruffalo”. Powiecie – nie ma czegoś takiego, jak Gruffalo!
Nic bardziej mylnego. Przekonała się o tym pewna sprytna mysz i inni mieszkańcy lasu.
Jeśli jeszcze nie znacie tej opowieści, radzimy o skierowanie swoich kroków ku bibliotece.

Oprócz książek był jeszcze czas na wspólne ćwiczenie z rysowania. Na podstawie wierszyka dzieci musiały narysować mysz. Wspólnie wysłuchaliśmy też starej jak świat piosenki „Uciekaj myszko do dziury”.

Dziękujemy za miłe zajęcia. Kolejne spotkanie z Oddziałem przedszkolnym odbędzie się we wtorek 28 listopada.