O ptasich trelach w bibliotece

Data publikacji: 14/04/2022

Wiosną słychać bardzo dokładnie ptasie trele, dlatego tym razem przygotowaliśmy dla odwiedzających bibliotekę dzieci spotkanie z książką „Atlas ptaków Ewy i Pawła Pawlaków”.

Kolejne spotkanie z cyklu „Miś Bryś w Świecie Wielkiej Literatury” odbyło się w naszej Osuchowskiej bibliotece 12 kwietnia o godzinie 10:00. Na przedszkolaków czekała już nasza kolejna niesamowita lektura – „Atlas ptaków”, w którym zostały krótko przedstawione gatunki ptaków, które odwiedzają ogród Państwa Pawlaków. Atlas jest wzbogacony poprzez rysunki i prace plastyczne Hani – córki Pani Ewy i Pana Pawła, która pieczołowicie starała się odwzorować ptasie postacie.

A jakie ptaki poznaliśmy? szpaka, kosa, raniuszki, dzięcioła zielonego, dudka, makolągwę, kopciuszka (ale nie tego baśniowego;) ) i wiele innych.
Przy okazji mogliśmy odsłuchać ptasie śpiewy za pomocą portalu glosy-ptakow.pl
Na zakończenie zajęć dzieci pokolorowały rysunki pięciu gatunków ptaków: zięby, sójki, dudka, szpaka i sikory bogatki.