Na misiowych urodzinach – najważniejsza jest rodzina – Teatr Maska

Data publikacji: 22/11/2019

W czwartek 21 października świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia – do naszej filii w Osuchowie przyjechał krakowski Teatr Maska, który swoje widowisko pt. „Na misiowych urodzinach – najważniejsza jest rodzina” przedstawił uczniom ze Szkoły Podstawowej w Piekarach.

Poznaliśmy główną bohaterkę spektaklu – Misię Matysię, która niedługo obchodzi swoje urodziny i chce wyprawić huczne przyjęcie, jak to na urodziny przystało – z tortem, tańcami i najbliższymi dla niej osobami. Jednak w dniu jej święta, na umówioną godzinę nie dociera nikt… Czyżby wszyscy zapomnieli? No tak – wujek Tygrys jest policjantem, na pewno ma wiele spraw na głowie, Mizio jest sportowcem i przygotowuje się do maratonu, a Kizia jest aktorką, musi bez przerwy ćwiczyć teksty do roli.. Ale czy te wszystkie sprawy są tak naprawdę ważniejsze od spędzenia czasu z ważną dla nas osobą? – Rodzina wkrótce zrozumie swój błąd i razem z naszą małą publicznością postanowi zrobić jubilatce miłą niespodziankę.

A morał z tej bajki taki, że..? Oczywiście, że rodzina jest najważniejsza – to ona nas najlepiej zna, to na niej możemy w każdej sytuacji polegać. O rodzinę należy dbać, i basta, bo to nasz największy skarb! W dzisiejszym zabieganym świecie należy ją tym bardziej docenić.

Dziękujemy za wspaniałe przedstawienie i aktywną publiczność – zapraszamy do naszych placówek!