Manga – co to jest? Co się czyta? Manga&Anime piątki w bibliotece

Data publikacji: 27/03/2024

W piątek odbyło się pierwsze spotkanie dla amatorów japońskiej popkultury, komiksów i animacji. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z aktualną ofertą biblioteki – możemy śmiało zareklamować nasz dział z komiksami i mangami, na którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Ale od początku – zanim przeszliśmy do zaciętej dyskusji na temat najfajniejszych tytułów ostatnich lat oraz mang, które należą już do kanonu mangowej klasyki, odpowiedzieliśmy sobie na kilka ważnych kwestii dotyczących japońskiego komiksu. Skąd Japończycy zaczerpnęli pomysł na tego typu rozrywkę? Dlaczego mangę czytamy od prawej do lewej? Dlaczego mangi japońskie są biało-czarne? Na te i wiele innych pytań postaraliśmy się wspólnie odpowiedzieć.

Manga w Polsce od lat 90. staje się coraz bardziej popularna, a obecnie na rynku wydawniczym jest już kilka flagowych wydawnictw, które podsuwają czytelnikom coraz bardziej ciekawe i zakręcone tytuły. I mimo, że nasze biblioteczne mangi stoją w dziale dla młodzieży, to możemy śmiało zachęcić starszych czytelników do sięgania po tomiki. Mamy mangi zarówno dla dzieci 9 lat +, dla nastolatków oraz dla dojrzałego odbiorcy. Zapraszamy!

Na naszym kolejnym spotkaniu porozmawiamy o anime – animacjach japońskich, zarówno filmowych jak i serialowych. Zapraszamy 26 kwietnia o godzinie 14:00.