Literackie grzybobranie z Królem Pafnucym

Data publikacji: 24/10/2023

A, co to był za wtorek! Jesienna aura sprzyja jesiennym lekturom, dlatego podczas spotkania z przedszkolakami, postawiliśmy na dwie ciekawe książki:
– Grzyby i król Bohdana Butenko
– Złodziej liści Alice Hemming i Nicoli Slater

We wtorek 24 października odbyło się drugie spotkanie z paczką dzieciaków z Oddziału przedszkolnego w Osuchowie. Dzieci grzecznie zajęły swoje miejsca na dywanie, by wysłuchać nowych historii. Tematem zajęć zostały grzyby. Jakie mamy rodzaje grzybów? Jak się nazywają? Czy są trujące czy jadalne? Gdzie je zbierać? Jak się ubrać? Dywagowaliśmy nad wieloma kwestiami, pieczołowicie studiując “Atlas grzybów” dostępny w naszej bibliotece.

Następnie dzieci wysłuchały pierwszej opowieści – o Królu Pafnucym, który miał słabe wyniki, jeśli chodzi o zbieranie grzybów. Któregoś dnia pozazdrościł swoim poddanym i postanowił wybrać się na grzybobranie. Zabrał ze sobą całą swoją świtę, jednakże grzybów w lesie nie zastał…. Jak skończyła się ta historia? Zapraszamy do wypożyczenia tej książeczki 🙂
Potem przedszkolaki rozpierzchły się po naszych 89 metrach kwadratowych w poszukiwaniu wydrukowanych grzybów – musiały je pokolorować i określić, czy są to grzyby jadalne, czy też lepiej trzymać się od nich z daleka.
Po malowaniu przyszedł czas na drugą z lektur – poznaliśmy zakręconą wiewiórkę, której ktoś kradł liście. Jak skończyło się to dochodzenie? Czy znaleziono złodzieja? Zapraszamy do biblioteki!

Kolejne spotkanie z dobrą lekturą już 7 listopada. Nie możemy się doczekać!