Książka jest jak ogród. XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Data publikacji: 13/06/2023
W ramach Tygodnia Czytania Dzieciom  6 i 7 czerwca zaprosiliśmy do naszej biblioteki kilku znamienitych gości oraz wspaniałą dziecięcą publiczność.

„Książka jest jak ogród” – pod takim hasłem odbywał się tegoroczny, XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Celem tego szczególnego Tygodnia jest promowanie czytania dzieciom i uświadamianie, jak wielkie znaczenie ma tak spędzany czas dla najmłodszych.

Przedszkolakom z Przedszkola Miejskiego w Mszczonowie czytali: zaprzyjaźniona dziennikarka Dagmara Bednarek (GCI) oraz Radny Rady Miejskiej Waldemar Suski.
W środę drugą część akcji rozpoczęła Dagmara Bednarek z Gminnego Centrum Informacji, która przeczytała przedszkolakom opowieść o elfce Arletce, która bardzo pragnęła grać na skrzypcach. Po zapoznaniu się z przygodami bohaterki dzieci chętnie rozmawiały o wysłuchanej historii i opowiadały o swoich ulubionych postaciach z bajek.
Aż dwie, rymowane bajki przeczytał przedszkolakom wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Waldemar Suski. Opowieści o latającej na miotle czarownicy oraz rozgniewanym pająku wywołały żywe reakcje młodej publiczności. Każdy przedszkolak miał też okazję pochwalić się posiadaniem domowego zwierzaka.

Dzień wcześniej w bibliotecznej czytelni dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie czytali Pani Burmistrz Halina Wawruch oraz Radny Rady Miejskiej Ryszard Stusiński.

“Ciocia Jadzia w Rio” zrobiła na naszych małych słuchaczach wrażenie.

Czytanie dzieciom to bardzo ważny element w ich rozwoju. Oprócz oczywistych zalet takich jak: rozwój mowy czy poszerzenie słownictwa, głośne czytanie buduje więź pomiędzy rodzicem i dzieckiem, zaspokaja potrzeby emocjonalne, wspiera rozwój psychiczny dziecka i wzmacnia jego poczucie własnej wartości.
To oczywiście tylko niektóre z korzyści jakie przynosi czytanie dzieciom.
Zatem znajdźmy czas, by czytać naszym dzieciom choć 20 minut dziennie.