Czy boisz się pająków? Spotkanie z grupą Żabki

Data publikacji: 14/06/2023

14 czerwca naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola. 4-latkami zaopiekowała się nasza koleżanka Katarzyna Wieczorkowska, która postanowiła przedstawić dzieciom…. pająki!

Czy ktoś z Was nie lubi pająków? Po tym spotkaniu sądzimy, że wszystkie dzieci je polubiły, mimo niezachęcającego wyglądu tych pajęczaków i szybkiego sposobu ich poruszania się. A to wszystko za sprawą dwóch arcyśmiesznych książek: “Rozgniewany pająk” Tulina Kozikoglu (swoją drogą zachęcamy do przeczytania całej serii autora “Niesfornych zwierzaków”) oraz “Jak pokonać pająki?” Catherine LeBlanc.

Ale ale! Nie samymi książkami zapełniamy czas, jest też chwila na zabawę – dzieci wykonały własne rysunki pająków na olbrzymiej pajęczynie, każdy z uczestników zajęć miał okazję przespacerować się na długiej zielonej (i sznurkowej) pajęczynie.

Poznaliśmy kosarza, tarantulę, ptasznika, topika, kątnika i… Spider-mana.

Dziękujemy dzieciom za to pełne pajączków spotkanie. Do zobaczenia w bibliotece!