Bardzo proste Abecadło – zajęcia z grupą Kotki

Data publikacji: 16/06/2023

W piątek 16 czerwca wpadły do nas z wizytą dzieci z Przedszkola Miejskiego  – grupa Kotki.

Była to pierwsza wizyta dzieci w bibliotece, dlatego też chętnie oprowadziliśmy grupę po bibliotecznych kątach, przy okazji zdradzając sekrety placówki i miejsca, w których są najfajniejsze książki (oczywiście – w dziale dziecięcym!)

Tego dnia o literach rozmawialiśmy dużo, zaczynając od “Abecadła” Juliana Tuwima. Następnie pobawiliśmy się kartami Wydawnictwa Dwie Siostry “Bardzo prostym Abecadłem” – na kartach znajdowały się litery alfabetu, a na odwrocie rysunki zwierząt, których nazwy odpowiadały danej literze alfabetu. Nie było łatwo, ale odgadliśmy wszystkie zwierzęta, nawet te mityczne na literę Y.

Ostatnią przeczytaną książką była “Literkowa książka” Anny Salamon, której wydziergane historie okazały się wspaniałą zabawą.

Zajęcia zakończyliśmy poszukiwaniem rysunkowych liter, które dzieci musiały odnaleźć między bibliotecznymi regałami. Pokolorowane utworzyły hasło “Biblioteka”.