Atlas Zjaw i Potworów z caałego Świata!

Data publikacji: 16/05/2022

Pootwoorrrrnie było na ostatnich zajęciach z grupą zuchów z Oddziału Przedszkolnego w Osuchowie, kiedy 26 kwietnia o godzinie 10:00 przekroczyli progi naszej osuchowskiej filii. Ale że co? Potworne dzieci? Potworna biblioteka? Nic z tych rzeczy! Potworną atmosferę zapewniła wielka księga – “Atlas Zjaw i Potworów z całego świata” Federiki Magrin. Razem z bohaterem i przewodnikiem po kartach tej książki – Abrahamem Van Helsingiem – poznaliśmy niesamowite stwory – od hrabiego Draculi począwszy, kończąc na himalajskim Yeti.

Nie obyło się bez pracy plastycznej – z plam farby, które dzieci utworzyły na początku zajęć (jeszcze przed lekturą książki) powstały superstraszne stwory – trzeba było dorysować tu i ówdzie oko, kły, rogi i szpony, kilka dodatkowych macek. Aaarghhh!

Kolejne spotkanie odbędzie się w ramach XIX Tygodnia Bibliotek. Na zajęciach poznamy książkę Jana Bajtlika “TYPOGRYZMOL” i pogryzmolimy nieco. Do zobaczenia!