Anatom, anatomia, ciało człowieka – zajęcia z przedszkolakami

Data publikacji: 25/10/2022

Z ilu kości składa się ciało człowieka? Jaki układ odpowiada za krążenie, jaki za oddychanie? Kim jest anatom albo paleontolog? Na te i wieeele innych pytań odpowiedziała 11 przedszkolaków z osuchowskiego Oddziału Przedszkolnego, które 25 października odwiedziły naszą filię biblioteczną.

Na kolejnych literackich zajęciach zostały przedstawione 3 arcyciekawe książki, które fascynują nie tylko dzieci:

– „Anatomicum” Jennifer Z. Oaxton; il. Katy Wiedermann;
– „Jak to działa? Ciało człowieka” Nikola Kucharska;
– „Księga ciała” Hannah Alice.

Nie starczyłoby czasu, by podczas zajęć przeczytać dokładnie – od deski do deski – wszystkie trzy książki, ale dzieci niewątpliwie zainteresowaliśmy tematem tej cudownej maszyny jaką jest ludzkie ciało. Spotkanie rozpoczęliśmy zagadkami, a jedną z nich umieszczamy tutaj. Kto zgadnie?

Jest ich wiele w ciele człowieka,
podporą są dla ciała.
Gdy którąś z nich się złamie
– bieda jest niemała!

Przy okazji odbyliśmy spotkanie z cyklu „A jak będę dorosły”, podczas którego dzieci dowiedziały się wielu informacji o zawodzie paleontologa oraz o osobie zawodowo zajmującej się anatomią – nauką o budowie organizmów żywych, czyli anatomie.

Dodatkowo po powrocie do przedszkola dzieci wykonały czarno-białe ilustracje – swoje portrety, ale w wersji szkieletowej 🙂

Kolejne spotkanie już 8 listopada. Do zobaczenia!