Abrakadabra! Ciuciubabki! Do biblioteki… Przybyły Żabki!

Data publikacji: 31/10/2023

31 października bibliotekę odwiedziła grupa Żabki z Miejskiego Przedszkola nr 1 by udać się w pełną przygód i magii zaczarowaną literacką podróż. Pierwszą niespodzianką dla dzieci była prowadząca zajęcia czarownica Kasia, która zabrała dzieci na przejażdżkę po bibliotece na.. latającej miotle. Dzieci z wielką fascynacją zaglądały we wszystkie biblioteczne zakamarki, by w końcu udać się na poszukiwanie głównej bohaterki naszych zajęć, czyli książki autorstwa Julii Donaldson i Axela Schefflera pt. „Miejsce na miotle”. Już na dywanie obejrzeliśmy dokładnie okładkę książki próbując odgadnąć co może kryć jej treść. Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym ilu pasażerów mogłaby pomieści miotła czarownicy oraz dokąd mogliby lecieć. Dzieci przedstawiły też swoje pomysły dotyczące miejsca do którego chciałyby się udać na czarodziejskiej miotle, wśród których znalazły się m.in. Hawaje i pustynia. Dzieci bardzo uważnie słuchały treści książki i z zapartym tchem czekały na to jak zakończy się przygoda czarownicy i jej zwierzęcych przyjaciół. Kociołek czarownicy zainspirował nas do pogawędki na temat tego co można do niego wrzucić i co wyczarować. Na koniec wypróbowaliśmy też nasze magiczne  umiejętności rzucając zaklęcie „Abrakadabra, w górę paluszki..” i wyczarowaliśmy  małe urocze duszki.

Dziękujemy bardzo Żabkom za przybycie do biblioteki i świetną wspólną zabawę!