A wy uwierzcie wreszcie – to był najmilszy Olbrzym w mieście!

Data publikacji: 19/04/2024

W piątek gośćmi biblioteki były dzieci z Przedszkola “Bajkowa kraina” oraz Olbrzym George – bohater opowieści Julii Donaldson “Najelegantszy olbrzym w mieście”.

Poznaliśmy George’a, który nie nosił się zbyt elegancko w swoim mieście, więc pewnego dnia postanowił odwiedzić sklep, w którym zaopatrzył się w elegancki zestaw. O swoim starym fartuchu natychmiast zapomniał.
W drodze do domu napotkał jednak szereg zwierząt, które potrzebowały pomocy. Dzięki pomysłowości olbrzyma wszystkie otrzymały od niego rozwiązanie swoich problemów.

Po przeczytaniu tej zabawnej, eleganckiej i pouczającej historii dzieci namalowały eleganckie garnitury rysunkom olbrzymów.

Pobawiliśmy się też wspólnie grając w grę “Boso, ale w ostrogach” oraz wytypowaliśmy najwyższą osobę w grupie – Filipa.
Filip został naszym modelem olbrzyma – dzieci odrysowały jego sylwetkę na kartonie.
Do przedszkola dzieci zabrały obrys kolegi, który następnie będą musiały pięknie udekorować.

Dziękujemy Biedronkom za miłą wizytę! Zapraszamy do nas jak najczęściej.