A gdzie tytuł? Zajęcia w filii Osuchów

Data publikacji: 17/11/2022

17 listopada naszą filię odwiedziły dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Bobrowcach. Grupa poznała bibliotekę, dzieci dowiedziały się mnóstwa ciekawostek o naszej placówce.
Nie obyło się bez ciekawej lektury –  przeczytaliśmy jedną z książeczek uwielbianego przez dzieci Herve’a Tulleta. Książka o nietypowym tytule, który z początku bardzo zaintrygował naszych małych gości – „A gdzie tytuł?”. No właśnie, a gdzie tytuł? Otworzyliśmy książkę i już po przeczytaniu kilku stron dzieci poznały mieszkające w niej stworki. Stworki, które także nie udzieliły odpowiedzi jaki tytuł ma ta opowieść, więc udały się do pracowni autora – w roli autora sam Pan Tullet – który opowiedział zgromadzonym dzieciom bajeczkę. A tytuł? Tytuł to było zadanie dla nas. Wspólnie wymyśliliśmy tytuł tej książki – „Potworaki”.
Na zakończenie zajęć dzieci wykonały coś, co bardzo przydaje się każdemu szanującemu książki czytelnikowi – zakładki biblioteczne.

Dziękujemy za wizytę i jednocześnie zachęcamy do udziału w kolejnej edycji projektu „Mała Książka Wielki Człowiek”, która skierowana jest do dzieci w wieku 3-6 lat (rocznikowo).
Więcej informacji na naszej stronie w zakładce „Książka na start”.