Duży Wilk i Mały Wilk – książkowe spotkanie z przedszkolakami

Data publikacji: 20/10/2021

We wtorek 19 października dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Osuchowie ponownie spotkały się z bibliotekarką Natalią z naszej filii, by wysłuchać ciekawej opowieści i porozmawiać o przedstawionej historii.

Tym razem wybór padł na książkę francuskiej pary autorów: Nadine Brun-Cosme oraz Oliviera Talleca. Tytuł tej krótkiej, acz ujmującej opowieści to „Duży Wilk i Mały Wilk”.
Poznaliśmy Dużego Wilka, który od zawsze mieszkał sam na szczycie wzgórza pod okazałym drzewem. Wiódł spokojne, pozbawione przygód życie, aż do momentu, w którym na skraju wzgórza pojawił się Mały Wilk.
Początkowo Duży Wilk był nieco podejrzliwy względem przybysza, ale więzi między nimi z dnia na dzień zacieśniały się coraz mocniej – zanim duży wilk się zorientował, zyskał kogoś bardzo ważnego –  przyjaciela.

Jak potoczyła się dalej ta historia? Możecie dowiedzieć się wypożyczając tą właśnie książkę!
Szczerze polecamy, bo ta opowiastka jest dobrym pretekstem, by pogadać z dziećmi o bardzo ważnych zagadnieniach dotyczących samotności, tęsknoty i przyjaźni.

Poznaliśmy również wiersz Danuty Wawiłow pt. „Wilki”, a także porozmawialiśmy sobie nieco o tych wielkich drapieżnikach.

Dziękujemy za jak zwykle miły czas spędzony w przedszkolu! Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach prowadzonych w ramach projektu czytelniczego „Mały miś w świecie wielkiej literatury”.