Hit czy kit? – “Dwa dni w Paryżu” Jojo Moyes

Data publikacji: 04/02/2021

🥳HIT CZY KIT😴

„Dwa dni w Paryżu” – Jojo Moyes

Stara-nowa książka Jojo Moyes swoją polską premierę miała w poprzedni poniedziałek. Książka ta została opublikowana u nas po raz pierwszy, natomiast zagraniczni czytelnicy mogli zapoznać się z nią już 5 lat temu.

Tytuł ten jest wyjątkowy, ponieważ nie jest to kolejna powieść autorki, a zbiór opowiadań. Tytułowe, najdłuższe opowiadanie, to historia Nell – do bólu przewidywalnej dziewczyny z Anglii, która słysząc nieprzyjemne komentarze na swój temat postanawia zaszaleć i spontanicznie kupuje 2 bilety do Paryża. Co w tym wyjątkowego? – zapytacie. Nell bardzo nie lubi niespodzianek i wszystko dokładnie planuje. Więc gdy wystawia ją chłopak, a ona trafia do Paryża całkiem sama, jest przerażona.

Jeśli jeszcze nie znacie historii Nell, to bardzo wam zazdroszczę. Możecie dopiero przeżyć wraz z nią tę ekscytującą przygodę.

Inne, krótsze opowiadania, również zachowują klimat powieści Jojo Moyes. Autorka dodała również smaczek w postaci opowiadania o bohaterach mojej ulubionej powieści „Dziewczyna, którą kochałeś”! ❤️

Werdykt: HIT 🥳

Ocena: 4,5/5