Świąteczny „Kot w Butach” – spektakl teatralny grupy Blaszany Bębenek

Data publikacji: 19/12/2019

W poniedziałek 2 grudnia odbyło się niecodzienne wydarzenie między bibliotecznymi regałami –  gościliśmy w bibliotece grupę artystyczną z Teatru Blaszany Bębenek.

Najmłodsi oraz ich rodzice tłumnie zjawili się w drugi dzień grudnia o godzinie 17:00 w naszej placówce, by obejrzeć spektakl pt. „Kot w butach”. Goście poznali główną postać tego spektaklu – kota, który oprócz mówienia ludzkim głosem, ma bzika na punkcie swoich pięknych skórzanych butów, w których przemierza Świat i pomaga napotkanym postaciom.

Jedną z przygód kota jest pomoc młodemu młynarczykowi, który został wygnany ze swojego rodzinnego domu przez starszych braci. Dzięki kociemu sprytowi, los chłopaka diametralnie się zmienia – Jasiu zostaje bogatym markizem, udaje mu się zamieszkać we wspaniałym pałacu, a co więcej – zdobyć rękę pięknej królewny.

W spektaklu wystąpiło kilka innych postaci, które cały czas mieszały w przygodowej fabule, m.in. Czarodziej i Król Pasibrzuch.

Blaszany Bębenek zapewnił nie tylko dobre przedstawienie, ale też dobrą zabawę – dzieci musiały razem z kotem złapać pewnego bażanta, śpiewały i tańczyły razem z aktorami, brały czynny udział w teatralnych harcach.

Mamy nadzieję, że „Kot w butach” spodobał się naszym najmłodszym gościom. Dziękujemy za dużą frekwencję i zapraszamy jak najczęściej do naszych placówek bibliotecznych.