Zwierzęta, które zainspirowały świat nauki

Data publikacji: 02/03/2023

Kolejne ważne spotkanie z przedszkolakami za nami! Meeting z dobrą książką odbył się w naszej filii w Osuchowie w ostatni wtorek lutego. O czym tym razem rozprawialiśmy?

Dzieci z Oddziału przedszkolnego w Osuchowie poznały następną arcyciekawą książkę – „Wynalazcy. Poznaj zwierzęta, które inspirują świat nauki”. Co zawdzięczamy zwierzętom świata? Oj, jest tego co nie miara! Zwierzęta inspirują naukowców od lat. A że technologia cały czas prze do przodu, wynalazków jest coraz więcej: super szybkie pociągi, samoloty, zoomy w aparatach fotograficznych, bezpieczne dla ptaków szyby w oknach i wiele, wiele innych.

Poznaliśmy m. in. rekina, który wymyślił tak superszybki kostium pływacki, że jego używania zakazano na igrzyskach olimpijskich! I ślimaka – twórcę domku, który w środku jest zawsze zimny, nawet na pustyni!

Klimatyzacja? Ubrania przeciwdeszczowe? Tunele? Igła w strzykawce? To tylko niektóre z wielu wynalazków stworzonych dzięki zwierzętom. Bo to one wymyśliły mnóstwo rzeczy, z których ludzie korzystają na co dzień.

Jest to pełna humoru i ciekawostek książka dla młodszych i starszych miłośników zwierząt!

Możemy też śmiało napisać, że książka jest też przepięknie zilustrowana przez jedną z najważniejszych polskich i światowych współczesnych ilustratorek – Gosię Herbę.

Dzieciaki wykonały też projekty własnych wynalazków, inspirowanych konkretnymi zwierzakami : strusiem, wiewiórką, pieskiem i myszą.

Lekturę polecamy oczywiście do wypożyczenia, a kolejne spotkanie z gromadką Osuchowskich przedszkolaków – 28 marca.