Z książką na start! Rusza kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii “Mała książka – wielki człowiek”

Data publikacji: 11/09/2020

Zachęcamy do udziału w ogólnopolskim projekcie “Z książką na start“! Nasza biblioteka już po raz drugi zachęca rodziców do odwiedzin naszych placówek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do mszczonowskiej/osuchowskiej biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę!;-) ) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.

Uwaga! Jeśli dziecko już uczestniczy w projekcie, ale nie zebrało jeszcze wszystkich naklejek – nic straconego! Zapraszamy do dalszego wypożyczania książek i kolekcjonowania nalepek na Karcie Małego Czytelnika.

Naklejki można otrzymać w obu naszych bibliotekach:

• Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie, ul. Szkolna 3
  • Filia w Osuchowie, ul. Piekarska 2