Już w środę, 22 kwietnia o godz. 17:00 zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie na wyjątkowe spotkanie z Kamilem Dąbrowskim – twórcą znanym w sieci jako Sołtys Lubelszczyzny. To niepowtarzalna okazja, by poznać bliżej autora, który z ogromnym poczuciem humoru i dystansem do rzeczywistości podbił serca tysięcy odbiorców.
Kamil Dąbrowski zasłynął dzięki krótkim, błyskotliwym filmom publikowanym w mediach społecznościowych, w których z humorem komentuje codzienność, relacje międzyludzkie i absurdy współczesnego świata. Jego charakterystyczny styl – łączący swojski klimat z miejską rzeczywistością – sprawia, że trafia zarówno do młodszych, jak i starszych odbiorców.
Podczas spotkania autor opowie o kulisach swojej internetowej działalności, inspiracjach oraz drodze od TikToka do wydania książki. Szczególne miejsce zajmie rozmowa o jego debiutanckiej publikacji „Persona non grata, czyli Sołtys w wielkim mieście”. To pełna humoru, ale i trafnych obserwacji opowieść o zderzeniu dwóch światów – prowincji i wielkiego miasta. Znajdziemy w niej zarówno zabawne sytuacje, jak i refleksje, które wielu czytelnikom mogą wydać się zaskakująco bliskie.
Spotkanie będzie doskonałą okazją do zadania pytań, zdobycia autografu oraz wspólnego spędzenia czasu w inspirującej atmosferze. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem internetowych treści Kamila, czy po prostu szukasz ciekawego wydarzenia kulturalnego – to spotkanie jest dla Ciebie.
Serdecznie zapraszamy młodzież, dorosłych oraz wszystkich miłośników dobrego humoru i literatury („Bo życie kabaretem jest!”)!
Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.