• To event minęło.

Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości? – Teatr Maska w bibliotece

13 lipca 2021 @ 11:30 - 12:30

Zapraszamy we wtorek 13 lipca na wakacyjne spotkanie z teatrzykiem! tego dnia o godzinie 11:30 do naszej mszczonowskiej placówki zawita krakowski Teatr Maska z przedstawieniem promującym czytelnictwo.

O czym będzie teatrzyk?

Przedstawienie opowiada historię Skrzata , który jest pochłonięty literaturą do tego stopnia, że niemal nie zauważa prawdziwego świata. Nie przeżywa prawdziwych przygód, nie ma prawdziwych przyjaciół.

Kiedy Sowa kradnie cały jego księgozbiór, żeby stać się prawdziwym „symbolem mądrości”, Skrzat postanawia go odzyskać. Wyrusza na prawdziwą przygodę. Na swojej drodze spotyka Biedronka Donka, tajnego agenta, który próbuje rozwikłać zagadkę książek znikających w całym Królestwie. Donek nie czyta, ma słabą wyobraźnię, nie potrafi logicznie myśleć, więc pomoc mądrego Skrzata okazuje się niezbędna.

Razem ruszają pokonać Sowę, a przy okazji nauczyć się czegoś od siebie nawzajem. Kiedy Donek zostaje schwytany przez Sowę, Skrzat musi stawić jej czoła sam. Wyzywa ją na pojedynek w wiedzy o książkach ,który wygrywa.

Skruszona Sowa dowiaduje się, że nie trzeba kraść książek, żeby je przeczytać – wystarczy skorzystać z biblioteki. Donek postanawia więcej czytać, żeby być mądrzejszym, a Skrzat przekonuje się, że również prawdziwy świat wart jest uwagi, bo można spotkać wiernych przyjaciół i przeżyć wspaniałe przygody.

Żródło: https://teatrmaska.krakow.pl/bajki/kto-w-bibliotece-gosci-i-kradnie-madrosci.html

Spektakl odbędzie się na placyku przed biblioteką. W razie niepogody przenosimy teatrzyk do środka 🙂

Data:
13 lipca 2021