Warsztaty pisarskie z Piotrem Lipińskim

Data publikacji: 11/04/2022

W środę 20 kwietnia 2022 roku  o godzinie 9:50 odbędzie się spotkanie z dziennikarzem i autorem wielu książek o tematyce historycznej Piotrem Lipińskim.

Spotkanie odbędzie się w ramach Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia). Prowadzący spotkanie przeprowadzi je w formie warsztatów, podczas których zaproszona młodzież będzie miała okazję zaznajomić się z różnymi technikami pisania, warsztatu pracy pisarza oraz jednocześnie sprawdzić się w roli autora.
W warsztatach wezmą udział uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej im. J. A. Maklakiewicza.

Warsztaty poprowadzi znany już mszczonowskim czytelnikom Piotr Lipiński – dziennikarz, reporter historyczny “Gazety Wyborczej”. Specjalizuje się w powojennej historii Polski, a zwłaszcza w wydarzeniach z okresu stalinizmu.

„Piotr Lipiński to pierwszy w III RP reporter historyczny pełną gębą: sięga po tematy trudne dla opinii publicznej, docierając do naj-mniej znanych dokumentów i naj-lepiej ukrywających się świadków Historii”.

Witold Bereś „Czwarta władza”