Tydzień Zakazanych Książek 19-25.09.2021

Data publikacji: 14/09/2021

Jak co roku w naszej bibliotece nie zapominamy wspomnieć o książkach, które dzisiaj stoją bezpiecznie na naszych półkach, ale w pewnych momentach czasu były postrzegane jako lektury niepożądane. Powody, dlaczego akurat te książki dostały osobiste zakazy czytania, były bardzo różne – można było dopatrzyć się w nich promowania niepożądanych zachowań, złych postaw moralnych, ubogiej wartości intelektualnej, czy… promowania okultyzmu.

No cóż, jak wiadomo – ilu ludzi, tyle opinii. Dlatego zachęcamy do udziału w Tygodniu Zakazanych Książek, który będzie trwał w dniach 19-25 września.

Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mszczonowie pozycje niegdyś zakazane zostaną przystrojone szarym papierem oraz numerem, żeby Czytelnik, zaintrygowany nieznajomością tytułu książki i autora, sięgnął po zakazaną – zamaskowaną lekturę. Każda z zakazanych książek będzie zawierała również informację, dlaczego została napiętnowana 🙂

Wyróbcie sobie własne zdanie na temat tych powieści!

A w naszej filii w Osuchowie w dniach 20-23 września będziecie mogli obejrzeć Galerię Książkowych Przestępców. Wytypowaliśmy 9 bohaterów literackich, którzy reprezentują zakazane lektury.

Zapraszamy do obejrzenia galerii naszych literackich skazańców 🙂