To się musi powieść! – VIII Noc Bibliotek

Data publikacji: 21/09/2022

To już 8 edycja jednego z najgłośniejszych wydarzeń bibliotecznych w formie ogólnokrajowej, czyli promocji bibliotek i czytelnictwa. czyli! – Noc Bibliotek.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Centrum Edukacji Obywatelskiej akcję zainicjowało i rozwija pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.

W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie zaprasza wszystkich – czytających i nieczytających – w swoje skromne progi! VIII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 1 października 2022 r. pod hasłem „To się musi powieść”. Skierujmy wspólnie światło na bibliotekę, pokazując wspierającą moc literatury i siłę naszej lokalnej społeczności.

Zaczynamy z przytupem – o godzinie 17:00 zapraszamy na warsztaty dla dzieci oraz dla dorosłych.

Dzieci i młodzież wykonają dla siebie t-shirty. Na koszulkach pięknie wymalujemy nasze ulubione postaci z książek. Zajęcia potrwają około 2 godziny.
Warsztaty dla dorosłych będą dotyczyć sztuki wiązania sznurków, czyli makramy. Zajęcia potrwają około 1,5 godziny.

Informujemy, że na warsztaty w bibliotece obowiązują zapisy. Można zapisać się telefonicznie (46 857-13-46) lub osobiście w bibliotece. Przy zapisie dziecka prosimy również o podanie wzrostu dziecka, co ułatwi nam dobranie t-shirtu 🙂
Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. Serdecznie zapraszamy!

O godzinie 18:45 rozpocznie się spotkanie z mistrzem książkowego romansu – Tomaszem Kieresem. O Panu Tomaszu możemy napisać – idealista i niepoprawny romantyk. Bardzo dużą rolę w jego życiu odgrywa muzyka, a w halach koncertowych czuje się jak w domciu 😉 Na spotkaniu porozmawiamy nie tylko o pasjach autora, ale też i jego książkach i nowych pomysłach na kolejne piękne perełki czytelnicze.

Godzina 19:00 to u nas standardowo w Noc Bibliotek Kino niespodzianka – co roku organizatorzy udostępniają bibliotekom film familijny. W tym roku możemy zdradzić co nieco – czeka Was pewne śledztwo… Chcecie zamienić się w detektywów? Zabierzcie wasze detektywistyczne gadżety i wpadajcie na seans!

W międzyczasie nie będziecie się nudzić – przygotowaliśmy zabawę, która sprawdzi wasze czytelnicze oko – “Dopasuj tytuł do okładki”. Czeka na Was także wystawka książek “Przeniesione na ekrany!” – może znajdziecie tu książkę, której ekranizację już oglądaliście albo wręcz przeciwnie – nie widzieliście ani filmu ani nie czytaliście książki?
A w naszej Movie kafejce znajdziecie filmowe przekąski 🙂

Więc jeszcze raz zachęcamy do odwiedzin naszej biblioteki w sobotę 1 października.