Spotkanie z przedszkolakami i książkami Taro Miury

Data publikacji: 14/03/2022

We wtorek 8 marca odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Miś Bryś w Świecie Wielkiej Literatury”. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Oddziału przedszkolnego z Osuchowa.

Tym razem pokłoniliśmy się w stronę japońskiego autora książeczek dla dzieci – Taro Miury i zaprezentowaliśmy dzieciom dwie jego książeczki.

Pierwszą z nich była książka o tytule „Tokio”. Tokio to wielgachne miasto, które staraliśmy się odkryć razem z główną bohaterką Mito, która niedługo przeprowadzi się do tej ogromnej metropolii.
Jakie jest Tokio? Otrzymuje zaskakujące i tajemnicze odpowiedzi, których prawdziwy sens będzie potem odkrywała krok po kroku, mieszkając już w stolicy Japonii.

Druga z książeczek autora, to uwielbiana przez dzieci (i nie tylko) książka „Maleńki król”, która zachwyca nie tylko swoją treścią i przekazem, ale też ciekawą formą graficzną.
Podczas lektury poznajemy Maleńkiego króla, który mieszka w ogromnym zamku, ma wspaniałą i gigantyczną armię, jada przy wielgachnym stole uginającym się od mnogości różnych potraw. Ale jest jeden, sam jak palec, a ta samotność zaczyna mu doskwierać. Jakie jest wyjście? Trzeba położyć kres życiu w pojedynkę. Jak? Zapraszamy do lektury 🙂

Kolejne spotkanie już 22 marca, tym razem już w murach naszej Osuchowskiej biblioteki. Nie możemy się doczekać!