Spotkanie DKK – “Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata”

Data publikacji: 01/10/2022

Zapraszamy 19 października na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przy bibliotecznym stole w naszej przytulnej czytelni będziemy omawiać kolejną ciekawą lekturę – książkę Tomasza Michniewicza pt. “Chrobot”.

Zaczynamy o godzinie 15:00. Zapraszamy nie tylko naszych stałych Klubowiczów.

O czym jest ta książka? Krótki opis poniżej.

Siedem podróży w czasie. A ponieważ czas dany nam jest jako pamięć, będzie to siedem podróży przez siedem pamięci siedmiu zwykłych ludzi. Niby ten sam świat i te same czasy, ale widziane z różnych perspektyw – mieszkańca Ugandy, USA, Kolumbii, Indii, Finlandii, Zimbabwe i Japonii.
Siedem opowieści zwykłych ludzi o problemach, wyzwaniach, szansach i możliwościach. Ich zestawienie uświadamia, jak wiele zależy od tego, czy miało się szczęście urodzić się tu, a nie gdzieś indziej.
Siedem ludzkich historii i jedna próba odpowiedzi na pytanie, po co to wszystko.
Najnowsza książka nagradzanego reportażysty Tomasza Michniewicza to niezwykłe połączenie zapisu osobistych historii i wnikliwego spojrzenia na globalne problemy współczesnego świata. Autor w niezwykle plastyczny i wiarygodny sposób pokazuje świat takim, jak widzą go bohaterowie, zmuszając do refleksji nad kondycją człowieczeństwa.

Opis: lubimyczytac.pl