Przesłonięty uśmiech – zapraszamy na kolejne spotkanie DKK

Data publikacji: 15/06/2022

Zapraszamy na przedwakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W środę 22 czerwca o godzinie 15:00 porozmawiamy o książce Anny Sawińskiej pt. “Przesłonięty uśmiech. O kobietach w Korei Południowej“.
Anna Sawińska poznała świat koreańskich kobiet od podszewki. To świat, który zmienia się zaskakująco powoli, jest pełen nierówności i szowinizmu, przemilczanej przemocy domowej i presji, by dostawać się do sztywnych struktur rodzinnych i społecznych. Bywa zaskakujący, z daleka wydaje się też bardzo odmienny od naszego.

Jednak – jak mówi autorka – na poziomie tego, co prawdziwie istotne, jest to książka o o kobietach, bez względu na to, gdzie się urodziły i jakim językiem mówią.

Spotkanie odbędzie się standardowo w siedzibie naszej biblioteki, ul. Szkolna 3.
Zapraszamy nie tylko klubowiczów.

Do zobaczenia!