Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

„Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu” – uczestniczymy w projekcie informatyzacji bibliotek z województwa mazowieckiego!

Projekt ten jest innowacyjny zarówno pod względem zasięgu, jak i współpracy 13 bibliotek z terenu Mazowsza: Grodziska Mazowieckiego, Jaktorowa, Żabiej Woli, Milanówka, Leszno, Łomianek, Płocka, Piaseczna, Piastowa, Sierpca, Nadarzyna, Góry Kalwarii i Mszczonowa.

Projekt ma na celu zwiększenie wykorzystania e-usług bibliotecznych zarówno dla czytelników, jak i dla bibliotekarzy. Z pozyskanych środków biblioteki otrzymają sprzęt komputerowy (łącznie 339 zestawów), oprogramowanie komputerowe i biblioteczne (517 licencji na systemy operacyjne, oprogramowanie antywirusowe, monitoring eksploatacji komputerów, programy graficzne). Zostaną także wdrożone e-usługi biblioteczne z wspólnym modułem integrującym biblioteki.

Umowa została podpisana e dniu 7 października 2018 roku. Na uroczystym otwarciu projektu obecni byli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński, Dyrektor Biblioteki Gminy Grodzisk Mazowiecki Dorota Olejnik oraz przedstawiciele władz i dyrektorzy bibliotek biorących udział w przedsięwzięciu. Mszczonowską bibliotekę reprezentował tego dnia Burmistrz Józef Grzegorz Kurek.

O zmianach w naszej bibliotece będziemy na bieżąco informować naszych czytelników.