Milion Miliardów Mikołajów – zajęcia z grupą Misie

Data publikacji: 19/12/2019

W piątek 13 grudnia bibliotekę odwiedziły „Misie”. Dla grupy 3- i 4-latków przygotowaliśmy zajęcia o tematyce nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, a także o zimie, która nadal nie chce do nas zawitać.

Przedszkolaczki wysłuchały niesamowitej książki pt. „Milion miliardów Świętych Mikołajów” wydawnictwa Dwie Siostry, z której otrzymaliśmy odpowiedź na najbardziej nurtującą nas przed Świętami kwestię – jak Mikołaj to robi, ze wszystkie dzieci podczas jednej nocy otrzymują prezenty i dlaczego robi to tak, żebyśmy go nie zauważyli?

Jeśli chcecie poznać odpowiedź, zachęcamy do lektury!

Wspólnie z dziećmi zastanowiliśmy się nad tym, jaką garderobę należy wybrać dla siebie zimą – czy będą to krótkie spodenki czy może grube dresowe spodnie? Wybrać kapelusz czy może wełnianą czapkę? Modowych dylematów było sporo, ale zadanie zostało wykonane perfekcyjnie.

Śniegu na razie ani widu, ani słychu, ale porozmawialiśmy o tym co można robić gdy biała kołderka pojawi się w naszej okolicy. Przede wszystkim możemy zrobić bałwana, albo wywołać wojnę na śnieżki, pojeździć na sankach albo zrobić pięknego aniołka na śniegu. My postanowiliśmy ulepić ekologiczne śnieżki z papieru i poczęstować nimi równie papierowego bałwana – dzieci ćwiczyły rzucanie do celu w zabawie „Nakarm Bałwana”.

Zajęcia zakończyliśmy wykonaniem papierowych mikołajkowych czapeczek.