Mieć przyjaciela to ważna rzecz! Zajęcia z grupą Misie

Data publikacji: 04/11/2022

W piątek 4 listopada bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy Misie z Miejskiego Przedszkola. Podczas zaplanowanych zajęć porozmawialiśmy z sześciolatkami o bardzo ważnej rzeczy – o przyjaźni.

Różne oblicza przyjaźni poznaliśmy za pomocą książek „Gdzie jest Pan Amos?” Pilipa C. Steada oraz „Przyjazny Olbrzym” Davida Litchfielda.

Pierwsza z nich to picturebook, w którym główną i zarazem tytułową postacią jest właśnie pan Amos. To starszy, lekko zgarbiony i bardzo szczupły, ale także zawsze uśmiechnięty mężczyzna. Pan Amos pracuje w Zoo i ma bardzo nietypowych przyjaciół. Jest to subtelna i wzruszająca opowieść o tym, jak ważna w życiu jest dobroć i troska o innych.

„Przyjazny Olbrzym” to prosta, a jednocześnie piękna i wzruszająca historia, z której płynie bardzo ważna nauka – każdy powinien mieć przyjaciela! I nic nie jest straszne, gdy ma się u boku kogoś bliskiego.

Zajęcia zakończyliśmy praca plastyczną – dzieci udekorowały przygotowane przez nas „Drzewo Przyjaźni”.

Dziękujemy grupie Misie za wizytę – zapraszamy Was także indywidualnie do biblioteki! Czekają na Was piękne książki i ciekawe historie.