Magiczny escape room za nami!

Data publikacji: 01/12/2022
Wczorajsze, Andrzejkowe popołudnie w bibliotece spędziliśmy pod znakiem Harry’ego Pottera.
Seria J. K. Rowling jest jedną z najpopularniejszych książek na świecie, a samo książkowe uniwersum zostało powiększone o filmową serię przygód nastoletniego czarodzieja oraz o filmowe przygody autora “Fantastycznych zwierząt (…) – Newta Scamandera.
Uwielbiana przez dzieci i młodzież seria o małym czarodzieju przyciągnęła w nasze progi całkiem liczne grono uczestników. Zadania ze Szkoły Magii Czarodziejstwa czekały na naszych Huncwotów. Uczestnicy escape roomu zostali przydzieleni do czterech domów Szkoły Magii i Czarodziejstwa, by wspólnie pod herbami Slytherinu, Gryffindoru, Huffelpuffu i Ravenclawu stawić czoła wielu przygotowanym przez nas zagadkom.
Każda z grup otrzymała Mapę Huncwotów, na której zaznaczone były ważne elementy naszej zabawy. Dzieciaki musiały uwolnić Duchy Hogwartu, stanąć oko w oko z bazyliszkiem, odwiedzić Zakazany Las, odnaleźć Komnatę Tajemnic, a przy tym trzeba było wykazać się nie lada sprytem ale też umiejętnością współpracy.
Łamigłówki, runy, niszczenie horkruksów czy odnalezienie magicznego przejścia na ulicę Pokątną to tylko niektóre z czarodziejskch zadań.
Na najszybszą i najbardziej zaangażowaną drużynę czekała nagroda – Puchar Domów.
Która drużyna wygrała? Ravenclaw, gratulujemy!
Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki w podziękowaniu za zaangażowanie i udział w grze.
Dziękujemy za zabawę i… do następnego razu!