Kolorowy potwór – zajęcia z przedszkolakami

Data publikacji: 16/01/2020

W styczniu zostaliśmy zaproszeni do Osuchowskiego Oddziału Przedszkolnego na przeprowadzenie kolejnych zajęć z cyklu „Czytające przedszkole”. Tym razem postanowiliśmy zmierzyć się z emocjami –  za sprawą książki wydawnictwa Mamania pt. „Kolorowy potwór” byliśmy w stanie pokazać jakiego koloru są emocje. A kto wiedział, że emocje mają swoje konkretne barwy? My na pewno nie, dlatego z miłą chęcią bibliotekarka z naszej Osuchowskiej filii, Natalia, udała się w czwartek 16 stycznia na spotkanie z przedszkolakami.
Zanim dzieci zobaczyły książkę, zrobiliśmy drobną rozgrzewkę – każdy z uczestników zajęć musiał krótko powiedzieć jaki jest jego ulubiony kolor. Musieliśmy też sprawdzić dokładnie, jakie kolory mają nasze ubrania, a nuż te właśnie barwy wystąpią w książce? Następnie wspólnie zerknęliśmy na okładkę, zastanawiając się o czym może być ta książka – o potworze? O kółkach? O kolorach? Postanowiliśmy to szybko sprawdzić, więc szybko otworzyliśmy książkę i wsłuchaliśmy się w treść lektury. Okazało się, że nasz główny bohater – Kolorowy potwór – jest nieco zmieszany i przytłoczony emocjami. Ale poplątana sprawa! Ale na poplątane emocje jest prosty sposób – należy je dokładnie rozdzielić i ładnie poukładać. Wtedy wszystko stanie się prostsze! Aale – jesteście na pewno ciekawi, jakiego koloru był: gniew, smutek, strach, radość, prawda? Tego nie możemy wam zdradzić, ale gorąco zachęcamy do lektury!

Zajęcia zakończyliśmy pokolorowaniem swoich własnych potworków.