Historia Mszczonowa wierszem pisana – KONKURS

Data publikacji: 28/02/2022

W ramach obchodów 645-lecia Mszczonowa zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy do wzięcia udziału w konkursie pt. “Historia Mszczonowa wierszem pisana”.

Co należy zrobić? Należy napisać utwór poetycki inspirowany wydarzeniami, które miały miejsce na naszej Ziemi Mszczonowskiej.

Do udziału w konkursie na napisanie wiersza o Mszczonowie zapraszamy wszystkich obecnych i byłych mieszkańców miasta i gminy Mszczonów, sąsiadów, sympatyków oraz zaprzyjaźnionych twórców.

Termin nadsyłania prac to okres od 16 maja do 30 października 2022r.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu:

Historia Mszczonowa wierszem pisana”

Organizator:

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie

Temat:

Historia Mszczonowa wierszem pisana

Cele konkursu:

• Kształtowanie i rozwijanie wśród uczestników zainteresowania historią i poezją,
  • Zachęcenie do twórczej interpretacji otaczającej rzeczywistości,
  • Poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego,
  • Promocja miasta i gminy Mszczonów,
  • Promocja 645-lecia Mszczonowa.

Tematyka konkursu:

Interpretacja tematu musi wskazywać na znajomość historii Mszczonowa.

Termin nadsyłania prac:

Od 16 maja do 30 października 2022r.

Termin rozstrzygnięcia konkursu:

11 listopada 2022 r. na profilu Facebookowym  oraz stronie Internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mszczonowie. Zwycięskie prace zostaną odczytane na wieczorze poetyckim zorganizowanym przez MBP w Mszczonowie.

Warunki i przebieg konkursu:

Autor może nadesłać jedną pracę.

Praca oraz dane kontaktowe (imię, nazwisko, wiek, numer telefonu) należy przesłać na adres e-mail wypozyczalnia@biblioteka.mszczonow.pl lub dostarczyć osobiście lub listem poleconym (decyduje data doręczenia) do MBP w Mszczonowie lub Filii w Osuchowie w terminie określonym w regulaminie.

Jury w składzie: Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Koperski, Radna Rady Miejskiej Barbara Gryglewska, Dyrektor Biblioteki Anna Czarnecka wybiera po 3 prace w 2 kategoriach, które zostaną nagrodzone. Skład Jury może ulec zmianie.

Wszystkie prace zostaną udostępnione na  stronie www oraz  fanpage’u biblioteki w serwisie Facebook po zakończeniu konkursu. Zgłoszenie pracy jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację pracy.

Autorom najciekawszych prac przyznane zostaną nagrody rzeczowe.

Kategoria szkoła podstawowa:

I miejsce – zestaw klocków Lego o wartości 300 zł,

II miejsce – słuchawki bezprzewodowe oraz dostęp do platformy Empik Go,

III miejsce – zestaw gier planszowych.

Kategoria młodzież i dorośli:

I miejsce – zakupy w salonie Empik o wartości 300 zł

II miejsce – słuchawki bezprzewodowe oraz dostęp do platformy Empik Go

III miejsce – zestaw gier planszowych lub puzzli.

Organizator przewiduje możliwość przyznania wyróżnień.

Nagrodę należy odebrać w terminie 14 dni od opublikowania przez organizatora wyników konkursu. W przypadku nieodebrania nagrody wyznaczonym terminie, prawo do nagrody przepada.

Uwagi końcowe:

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Prace nagrodzone i wyróżnione przechodzą na własność organizatora. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnej ekspozycji oraz promocji prac w celach propagowania idei konkursu. Prace nie spełniające wymagań regulaminowych nie będą oceniane. Nadesłanie prac jest równoznaczne z uznaniem regulaminu.