Ferie z biblioteką już za nami

Data publikacji: 15/02/2022

Ferie z biblioteką za nami! Było pracowicie, co nie? Tym razem przygotowaliśmy dla naszych małych (i tych trochę większych) uczestników ferii z biblioteką kilka zadań. Nie zabrakło popularnych wśród młodzieży quizów, w których mogliście sprawdzić swoją wiedzę o dwóch z najpopularniejszych wśród naszych młodocianych czytelników seriach – Dzienniku Cwaniaczka oraz Baśnioborze. Nie zabrakło również naszego pluszowego amatora książek – Misia Tediego, który chętnie wysłuchał baśni Braci Grimm, czytanej przez naszą koleżankę Asię.
Bracia Grimm towarzyszyli nam również przy „Bajkowym pudełeczku”, z którego wylosowaliśmy opowieść pt. „Chata w lesie”. Po wysłuchani baśni uczestnicy mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną w postaci trójwymiarowej. Czy im się udało? Zobaczcie naszą galerię poniżej 😉

Na pracach plastycznych się nie skończyło – kolejnym wyzwaniem okazało się napisanie krótkiego opowiadania na podstawie gry w Kości-opowieści. Nasza koleżanka Natalia wyjaśniła zasady gry i opisała, na czym polegało zadanie. Mieliśmy okazję przeczytać wasze prace 😉

Ale ferie to przecież idealny czas na chwile wytchnienia od nauki! A jak się najlepiej odpoczywa? Oczywiście z miłą książką w wygodnym fotelu! Dlatego nasze bibliotekarki przygotowały lektury idealne na czas zimowej laby i krótko opowiedziały o swoich propozycjach. Wśród polecanych lektur znalazły się książki Grzegorza Kasdepke, Brandona Mulla, Marty Kisiel i Anuly Trojanowskiej. Wszystkie te polecajki znajdziecie w naszej bibliotece – zapraszamy!

Filmiki z ferii dostępne są na naszym profilu na portalu Facebook – nadal można je obejrzeć.

Dla najaktywniejszych uczestników przygotowaliśmy na miłą osłodę pakiety nagród. Do ich odbioru zapraszamy w godzinach pracy biblioteki. Kto został nagrodzony? Oto nasi najaktywniejsi uczestnicy ferii z biblioteką:

– Blanka Słotwińska

– Gabriel Tomaszewski

– Oliwia Tomaszewska

– Joanna Gromek

– Emilia Słotwińska

Wszystkim uczestnikom ferii z biblioteką serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że na kolejnych zajęciach spotkamy się z Wami oko w oko 😉