Czy w dzisiejszych czasach łatwo być arystokratą? Spotkanie DKK

Data publikacji: 21/11/2022

Czy w dzisiejszych czasach łatwo być arystokratą? Czy każdy arystokrata ma w sobie coś ze snoba? Na ostatnim spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawialiśmy o książce “Snoby”. Pokazuje ona nieco bajkowy świat, do którego wejście jest marzeniem wielu osób. Z czego to wynika? Czy kusi tutaj najbardziej niedostępność, czy jednak znajomości i poczucie przynależności do elitarnej w mniemaniu niektórych, grupy? A może to magia herbatki 5 o’clock? 😉

Te i inne pytania rozbrzmiewały podczas burzliwej dyskusji jaką wywołała książka Juliana Fellowesa.

Na grudniowym spotkaniu będziemy zatapiać się w magicznej atmosferze, rozmawiając o książkach zimowych, świątecznych, ciepłych jak kubek herbaty z miodem. Serdecznie zapraszamy.