Szkolna 3, 96-320 Mszczonów

Cykl zajęć w ramach Światowego Dnia Kota

Data publikacji: 20/02/2024

Niejedną zrobił psotę, poplątał nici motek, a potem wlazł na płotek i mruga..

To oczywiście kot – główny bohater cyklu zajęć literacko-animacyjnych przygotowanych dla uczniów pierwszych klas Szkoły Podstawowej w Mszczonowie w ramach obchodów Światowego Dnia Kota przypadającego na 17 lutego.

W pięciu spotkaniach wzięli udział uczniowie wszystkich pierwszych klas z mszczonowskiej podstawówki. Dzieci wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat kotów, z zaangażowaniem opowiadały o swoich miauczących pupilach, a także chętnie śpiewały piosenkę o słynnym wlazkotku 😉

Na zajęciach zapoznaliśmy się z bardzo szeroką ofertą kociej literatury. Wspólnie przeczytaliśmy       m. in. kilka wierszy ze zbioru „Kotostrofy” autorstwa Agnieszki Frączek, wiersz „Gdy nam kota coś omota” z „Elementarza w podskokach”, opowiadanie „Kot z poziomek” z książki  „Cztery łapy i ogon”, książkę „Płaczliwa kotka” autorstwa Tülin  Kozikoğlu, a także „Jestem kotem” Galii Bernestein.

Poznaliśmy także różne rasy kotów, w czym pomógł nam niezawodny „Mały atlas kotów (i kociaków) Ewy i Pawła Pawlaków.

Nauczyliśmy się również przywoływać koty w różnych językach i poćwiczyliśmy swoją pamięć grając w kocie Memory.

A ponieważ powszechnie wiadomo że koty, a zwłaszcza małe kociaki to bardzo żywiołowe i ruchliwe zwierzątka,  na naszych zajęciach nie obyło się bez odrobimy ruchu w postaci kociej gimnastyki oraz zabawy kłębkiem wełny, utrwalającej zdobytą przez dzieci wiedzę o kotach.

Każde zajęcia kończyliśmy plastycznie – rysując koty zgodnie z instrukcją żyrafy Grażynki i ptaszka Gwarka z książeczki wydawnictwa Wilga „Jak narysować kota”, wykonując kolorowe kocie uszka idealnie pasujące na dziecięce głowy, a także tworząc wielki obraz przedstawiający gromadę bawiących się kociaków.

Dziękujemy za udział w zajęciach i pozdrawiamy miauuuucząco wszystkich pierwszoklasistów!

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Miejska Biblioteka Publiczna w Mszczonowie

96-320 Mszczonów