Co to była za NOC (!) Bibliotek

Data publikacji: 12/10/2021

To już siódma taka noc! Noc Bibliotek to wydarzenie, które rok rocznie odbywa się w bibliotekach w całej Polsce. Tegoroczna edycja odbyła się w sobotę 9 października 2021 roku pod hasłem „Czytanie wzmacnia”.

Czytanie wzmacnia na wiele różnych sposobów – samo spotkanie z książką to dla wielu nie tylko przyjemność, ale też chwila oderwania od rzeczywistości i problemów codzienności. Dziś chwile z książką są często formą „ładowania baterii” organizmu. Wystarczy 15 minut czytania dziennie by zredukować stres i nieco się odprężyć. Czytanie wzmacnia również naszą wiedzę, psychikę, otwiera na nowe.

A co nowego wymyśliliśmy dla Was tym razem?

Przede wszystkim staraliśmy się dotrzeć do wszystkich grup wiekowych! Zorganizowaliśmy bibliostrefy dla dzieci oraz młodzieży i dorosłych. Dla wszystkich odwiedzających przygotowane zostały jeszcze dwie biblioteczne strefy – audio i planszówek.

Przez całą noc wszyscy chętni mogli także odwiedzić bardzo klimatyczną audiostrefę i zrelaksować się słuchając książek mówionych, a także zagrać szybkie rundy w biblioteczne planszówki w planszostrefie.

Tego wieczoru atrakcje dla dzieci zostały przygotowane przez krakowską grupę Teatru Maska, którzy wystawili arcyśmieszne i pouczające przedstawienie pt. „Baśń dla małych łakomczuszków: tajemnica zdrowych brzuszków”. Godzinę później mogliśmy pohasać między regałami z Minionkami – animacje pt. „Wyspa pełna Minionków” przygotował również Teatr Maska.

O godzinie 19:00 nasza biblioteczna czytelnia zamieniła się w małą i przytulną salę kinową, na której mogliśmy obejrzeć film-niespodziankę, wybrany przez organizatorów tegorocznej Nocy Bibliotek.

Strefa dla młodzieży i dorosłych to dwa warsztaty: Loesje, które zachęcały do pisania kreatywnych i dających do myślenia tekstów oraz spotkanie z naszą miejscową panią dietetyk Joanną Bonowską, która starała w skrócie przekazać sekret zdrowego i długiego życia.

Możemy z pełną mocą stwierdzić, że tegoroczna Noc Bibliotek była kolejnym niezapomnianym eventem, który zachęcił do odwiedzania murów naszej placówki.

Czytanie wzmacnia, a wizyta w bibliotece umacnia w przekonaniu, że czytanie to tylko czubeczek góry rzeczy, które można robić w bibliotece.

Do zobaczenia za rok!