Cichutko! Cii! Zajęcia z grupą Krasnale

Data publikacji: 21/10/2022

Cichutko! Cii… Tak sugestywnie ćwiczyliśmy uciszanie z grupą Krasnale, która w piątek 21 października odwiedziła naszą bibliotekę.

Po wakacyjnej przerwie wracamy z cyklicznymi spotkaniami w bibliotece.

Rok szkolny rozkręcił się na dobre, więc to dobry moment by powrócić do naszych książkowych spotkań z przedszkolakami. Dziś odwiedziła nas grupa Krasnali z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Mszczonowie, by wraz z Panią Natalią powędrować po literackim jesiennym lesie.

Książki “Ciii…Cichutko!” Nicoli Kinnear oraz “Reksio. Czytanki z obrazkami” okazały się świetną lekturą dla małych czytelników i fantastycznie wprowadziły je w jesienny klimat.

W pierwszej z naszych lektur poznaliśmy małą lisiczkę, która bardzo lubiła ciszę, bo mogła dostrzec więcej z tego co się dzieje w lesie. Jednakże jej przyjaciele lubili głośną zabawę, przez którą nie zauważyli zagrożenia… jak się skończyła ta historia? Zapraszamy do wypożyczeń!
Drugą wybraną książeczką były „Czytanki z obrazkami”, gdzie razem z Reksiem odbyliśmy dwie literackie wyprawy – jesienną wycieczkę rowerową do lasu oraz wiosenną wyprawę w góry.

Po części literackiej przyszedł czas na pracę twórczą. Na podstawie liści zebranych na spacerze dzieci stworzyły kreatywne leśne zwierzątka. Zobaczcie w galerii jakie cuda wymyślili nasi artyści!

Na kolejną wizytę z przedszkolakami zapraszamy 4 listopada. Odwiedzą nasz dzieci z grupy Misie.