Zapraszamy do udziału w nowej akcji czytelniczej zaplanowanej przez naszych bibliotekarzy na 2025 rok!
Ponieważ wielu z Was, tak jak i my lubi odkrywać nowe miejsca (również poprzez literaturę), w 2025 roku na naszej całorocznej wystawce „Biblioteka w podróży” pojawią się tematyczne książki dotyczące danego kraju/regionu.
Przyjdźcie do biblioteki i wypożyczcie książki o USA, Gruzji czy Portugalii. Nie będą to wyłącznie przewodniki! Bibliotekarze wyszperają dla Was książki, których fabuła dzieje się w danym miejscu/kraju/regionie. Będą też kulinaria, folklor i wiele innych powiązanych tematycznie lektur.
A na czym polega cała zabawa?
Przyjdź, wypożycz choć jedną książkę o danej tematyce (co miesiąc będzie nowy kraj/region), pobierz od bibliotekarza Paszport biblioteczny i zbieraj pieczątki.
Po zebraniu wszystkich 12 pieczątek odbierz nagrodę ufundowaną w podzięce za Twoją ciekawość Świata i rozwijanie podróżniczych pasji.
Paszport biblioteczny można pobrać też tutaj i wydrukować na domowej drukarce:
Wypożyczaj, czytaj, zwiedzaj!
Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.