A jak będę dorosły – spotkanie z myśliwym

Data publikacji: 30/05/2022

W środę, 25 maja, Biedronki z Przedszkola Miejskiego odwiedziły bibliotekę by w ramach cyklu „A jak będę dorosły” poznać kolejny nietypowy zawód.

Tego dnia naszym gościem był Pan Krzysztof Czarnecki z Koła Łowieckiego „Jenot” wraz z Rakunem.

Nasz gość opowiedział małym słuchaczom jakie zwierzęta można spotkać w lesie, jak się zachować gdy znajdziemy się w bliskiej odległości od któregoś z nich, na czym właściwie polega jego profesja oraz czy łatwo jest zdać egzamin.

Podzielił się z nami także ciekawostką, że bardzo lubi robić zdjęcia dzikim zwierzętom i pokazał album z najciekawszymi ujęciami z pól i lasów.

Całemu spotkaniu z uwagą i zainteresowaniem przysłuchiwał się Rakun – pies pana Krzysztofa rasy gończy polski. Nie da się ukryć, że bardzo zaciekawił naszych małych gości i chcieli dowiedzieć się o nim więcej. Dlatego nasz gość zdradził im dlatego jego przyjaciel wabi się właśnie tak oraz jak to robi, że Rakun jest taki grzeczny!

Na zakończenie Pan Krzysztof zaprosił dzieci do wspólnego zdjęcia, a Rakun na małą sesję głaskania.

Biedronki były bardzo zadowolone ze spotkania i zapewniały nas, że zobaczymy się niebawem 😉