A jak będę dorosły – prace i zawody

Data publikacji: 20/08/2020

To już ostatni filmik promujący cykl internetowych spotkań z ciekawymi profesjami za pomocą fantastycznych książek! “A jak będę dorosły” to projekt biblioteki i równocześnie seria spotkań z przedstawicielami ciekawych zawodów, którą rozpoczęliśmy jeszcze w 2019 roku! W obu naszych placówkach gościli m. in. pielęgniarz, trenerka piłki nożnej, policjant, strażak, pszczelarz. Następnie nasze spotkania przenieśliśmy na poziom wirtualny, gdzie naszych gości zastąpiły… książki!

Znaleźliśmy kilka fajnych książek, które opisywały niesamowite rzemiosła, i dzięki tym lekturom mogliśmy w Internecie promować takie zawody jak: nurek, weterynarz, policjant, projektant mebli i projektant mody, nauczyciel języka kaszubskiego, pilot samolotu oraz piekarz.

Nasza ostatnia prezentacja to jednocześnie krótkie podsumowanie, ale też i garść informacji dotyczących najpopularniejszych zawodów tradycyjnych, jak i tych całkiem nowych, powstałych jako wypadkowa rozwoju dzisiejszych nowych technologii i rozwoju cyberświata w Internecie. Dlatego serdecznie zapraszamy do obejrzenia! Poprzednie filmiki znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej, w zakładce “Spotkania z książką”.